איך לבחור ראש לנרגילה?
Spread the love

מה הוא ראש לנרגילה אביזר נרגילה חשוב מאוד שמשפיע על אופן העישון שלכם. היכולת לבחור טבק לראש נרגילה, להשתמש ביתרונות ובחסרונות של צורות שונות של ראשי נרגילה, החומרים שלהן, הגדלים שלהן – אלו מיומנויות חשובות שיעזרו לכם ליצור נרגילה נהדרת עם הרבה עשן.

עם זאת, מה אם אתה חדש ב עישון נרגילה? אך, גם אם אינך מתחיל, לא יזיק לך לרענן את הידע שלך על ראשי נרגילה. במאמר זה נבחן את ההבדלים העיקריים בין הראשים, נספר באילו סוגי טבק ניתן להשתמש איתם לקבלת תוצאות אופטימליות. אנו ננסה לענות על השאלה "איזה ראש עבור נרגילה טוב יותר?". רק לאחר שדיברנו על איזה ראשים יש, אנו יכולים להמשיך ולתאר כיצד לבחור בעצם ראש. אז ראשית תצטרך לקרוא סקירה של ראשי הנרגילה. אם אתם חסרי סבלנות, תוכלו לדלג הלאה במאמר.

סוגי קערות נרגילה. הזנים העיקריים.

ראש נרגילה הוא דבר שעבר שינויים לאורך ההתפתחות של ענף הנרגילה. הוא עבר שלבים רבים ושונים, ושינה כל הזמן צורה, יצרנים רבים ניסו חומרים שונים. אז, איך ראשי הנרגילה שונים זה מזה?

חומר / חומרי גלם

צורת קערה

גודל

יש מספר גדול למדי של ראשים ממגוון רחב של חומרים בשוק. במאמר זה נדבר בקצרה על כל אחד מהם, ונביע את דעתנו על יעילות העישון של ראשים אלה.

מהם החומרים?

חימר

קרמיקה

זכוכית

סיליקון

אלקטרוני

אבן

צורת הקערה מחולקת לסוגים העיקריים הבאים:

קלאסי

פאנל

חייזר

מערבולת

אז בואו נתחיל:

ראשי חרס (חימר):

אנו מתחילים עם החומר הקלאסי להכנת ראשים, אשר שימש זמן רב מאוד והוכיח את יעילותו. החימר עצמו נשאב באופן מושלם, והעישון בו טבעי וחלק בזכות החומר עצמו. לכן מחימר מתקבלים מגוון ראשים יפים מסוגים וצורות שונות. בתהליך העישון החימר אינו מתחמם יתר על המידה כמו קרמיקה, מה שמאפשר לא לדאוג כל הזמן לגבי טמפרטורת העישון.

ראשי חרס רבים הם עמידים וזולים למדי, שזה בהחלט היתרון שלהם.

הפלוס החשוב ביותר של חימר – עשרות יצרנים מייצרים ממנו את המוצרים שלהם, שכל אחד מהם מביא פרט קטן משלו, ויוצר באופן עצמאי דגם חדש. זה מאפשר לך לבחור את המוצרים הטובים ביותר בשוק. כל מיני צורות, פרט אולי למערבולת, עשויים חימר.

מהם החסרונות של חומר זה? החומר אינו שברירי בהרבה מאחרים, אך הוא סופג ריחות זרים היטב וזקוק לניקוי מתמיד. עבור סוגים מסוימים של טבק, ייתכן שחומר זה אינו מתאים מכיוון שהוא יעביר חום בעוצמה רבה

קערות קרמיקה לנרגילה:

יש להם הרבה חסרונות ולמעשה כמעט שאין להם יתרונות. חוץ מנוחות הניקוי והעובדה שראשי קרמיקה אינם סופגית ריחות זרים, מה שמאפשר להם לא לשנות את טעם הנרגילה. זה הכל.

מבין המינוסים – ראשים אלה, לרוב, יקרים יותר ממקבילהם מחימר, שבריריים למדי. המינוס הקטלני ביותר שלהם הוא התחממות יתר. ראשים אלה מעבירים במהירות רבה חום לטבק, הגורם לו להתחמם יתר על המידה.

בגלל זה, תהליך העישון הופך לבעייתי מאוד. ואם וותיקי נרגילה מנוסים יותר יוכלו להסתגל להקפדה כזאת על החום, אזי משתמשים חדשים יתייאשו כאשר שוב יישרף הטבק.

יש גם ראשים שמשלבים קרמיקה וחימר – ראשים מזוגגים, שנועדו לשלב את התכונות החיוביות של שני החומרים. למעשה, הזיגוג שאיתו מצופה החימר עוזר לראש להעביר את החום בצורה קצת יותר אינטנסיבית, אך אינו שורף אותו כמו קרמיקה.

ראש לנרגילה

ראשי זכוכית לנרגילה.

ראש נרגילה העשוי מזכוכית מתחמם בקלות ולכן יש להשתמש בו בזהירות. כמובן שיש גם דגמים יקרים העשויים זכוכית עמידה בחום ויכולים להעביר חום באופן שווה.

עם זאת, ראשים אלה נדירים בשוק העולמי, לכן, אם אתה רואה ראש שכזה על המדף בחנות, עדיף לתת עדיפות לחומרים אחרים, מכיוון שנדיר למצוא דגם מוצלח.

קערות סיליקון נרגילה.

חומר איכותי ומומלץ. תהיו בטוחים שלעולם לא תשברו אותו. רק עם ראשי סיליקון סיניים זולים, הדבר עשוי להתרחש – הם עלולים להתחיל להיסדק. ואז, במקום סדקים, נוצר חור רציני לאחר זמן. לרוב זה מתרחש במרכז הר געש. עם ראשי סיליקון יקרים ועבים יותר זה לא קורה.

ראשי סיליקון לא סופגים טעם, לא משנים צבע. החיסרון היחיד שלהם הוא המחיר הגבוהה. כמו גם אופי העישון – לרוב מדובר בטבק קל. טבק חזק, למרבה הצער, לא מתאפשר לעשן בראשי סיליקון.

ראש אלקטרוני לנרגילה.

ראש כזה עבור נרגילה הוא חדש יחסית בשוק. הראש הנפוץ ביותר הוא כיכר E-Head. לא ממש ראש נרגילה במובן המסורתי, אבל גם לא נרגילה אלקטרונית. גאדג'ט זה מותקן בחלקו העליון של הפיר. ואז מוזגים לתוכו נוזל עישון וקובעים טמפרטורה נוחה. כל תהליך ההצתה של הפחם, הכנת הטבק, הסכנה לשרוף משהו מהמרכיבים – הם נחלת העבר.

פלוס חשוב הוא העובדה שהראש עמיד למדי ולא מתקלקל בקלות, בנוסף הוא לא מתחמם. גם טמפרטורת אידוי העשן נשלטת ידנית.

החסרונות של מכשיר זה הם בראש ובראשונה המחיר הגבוהה שלהם (צפונה מ-100$) וזה לא כולל את עלות נוזל העישון.

חובבי העישון הקלאסי מתלוננים על כך

שזה "מרגיש לא נכון" חוויית העישון שונה.

ראשי אבן לנרגילה.

ראשי אבן לנרגילה הם נדירים יחסית. אולי הנציג היחיד של חומר כזה הוא ראש הסאברה. הראש די טוב. פגמים קטנים – זה מתחמם במשך זמן די ארוך, בערך 6-7 דקות. כשרוצים לעשן, זו בעיה. אבל אתה לא צריך לפחד לשרוף טבק, כי בכדי להתחמם יתר על המידה עם חומר כזה – אתה צריך להתאמץ מאוד.

בנוסף לחימום הארוך של הראש, חיסרון נוסף הוא המחיר הגבוהה.

אנו מתחילים בסקירת קערות נרגילה במבנה ובצורה.

ובכן, אם כבר החלטנו על החומר לראש הנרגילה, נשאר רק לבחור עדיין את הצורה שלו. אם הצורה הקלאסית מוכרת פחות או יותר לכולם, עדיין יש לא מעט אנשים שמתבלבלים בין הצורות האלטרנטיביות.

ראש קלאסי לנרגילה.

הכל פשוט כאן. ספלים בעלי צורה זו מאוחדים על ידי תנאי עיקרי אחד – החורים שדרכם העשן עובר, כולם בחלק התחתון של הגביע. לאורך כל קיומם של ראשכם אלה, נוסה מספר עצום של ווריאציות של חורים, הגובה והעובי של קירות הגביע השתנו. מספר החורים וקוטרם השתנה. בסופו של דבר, השוק הגיע לאחד הפתרונות הטובים ביותר – ראשים טורקיים ו- UPG הקלאסיים.

האחרונים הם באמת תוצר עממי. זה נובע מהעובדה שעד כה, למרות ששוק הנרגילה משתנה באופן פעיל מאוד, רוב חובבי הנרגילה והמעשנים הביתיים משתמשים בכוסות אלה. הם נבדלים על ידי האופי המאוזן של העישון וקלות ההכנה. אין ספק, אחת הצורות המועילות ביותר, אם רק תתאמנו בהכנת נרגילה.

פנל – ראש לנרגילה.

אם בראש נרגילה קלאסי יש כמה חורים בתחתית הגביע, אז לפאנל יש אחד במרכז. חור זה נקרא גם – "הר געש", בשל צורתו ומיקומו. כך, בשים לב לקירות הקערה, נוצר "בייגל", שם מונחים טבק.

זהו ראש נהדר לטבק קל ופוקורו, אך עישון טבק חזק על ראש זה הוא די בעייתי. זאת צורה פופולרית למדי של ראש נרגילה, עם כל שינוי חדש לצורה, נוצרים שמות חדשים: אקורדיון, שיא, זר ואחרים.

חייזרים – ראש לנרגילה.

אחת הצורות המפורסמות ביותר שמשמשת לסולו-פוקורה (פוקורה יחידה). זה מאפשר לך להבקיע פחות טבק מאשר בראש קלאסי כדי לטעום במהירות ולעשן קצת טעם. גודלו של ראש כזה הוא לרוב 8 עד 12 גרם. כמו סוגים רבים אחרים של ראשים – קצת מזכיר את הפאנל, אך עם הזמן הפכו ל"ענף אבולוציה " נפרד.

אז אנחנו מגיעים לדבר החשוב ביותר – איך לבחור ראש לנרגילה? איזה מהראשים הכי טוב נרגילה? במענה לשאלות אלו, חשוב להבין את המאפיינים הבאים:

מחיר (כאן נתחיל מההצעה הזולה ביותר ליקרה ביותר)

דפוס עישון (לטבק קל / חזק)

צורה אסתטית

קושי לשימוש

לרוב, כל הראשים הם בטווח המחירים בין 10 ל100 שח. רק 25 אחוז מהספלים יקרים יותר מהרמה הזו.

אם אתה עושה את הצעדים הראשונים בענף הנרגילה? האפשרות הטובה ביותר עבורך תהיה ראש UPG קלאסי (או APG) עשויה חימר – זהו ראש לא יקר, פשוט ועמיד בשימוש, ייצור סטנדרטי ואיכות שנבדקו לאורך שנים. דגם זה מושלם לטבק קל וחזק כאחד. אם אתה בטוח שתעשן טבק קל ללא התחממות יתר, אתה יכול לשים לב לאופציה יקרה יותר – פאנל סיליקון.

למעשה, אפשרויות אלה מושלמות עבור מעשנים מנוסים יותר.

אז, לסיכום, כיצד לבחור קערת טבק לחוזק שלה:

טבקים חזקים – חימר קלאסי, חרס מזוגג בצורת Alien, Peak.

טבקים קלים – חימר קלאסי, פנל סיליקון.

כתיבת תגובה

המוצר נוסף בהצלחה!
המוצר כבר קיים ברשימה!

האם את/ה מעל גיל 21?

אני מאשר את תקנון האתר במידה ולחצתי כן/לא.

עגלת קניות

סגור