עישון נרגילה – כיצד לבחור נרגילה ללא טעות
Spread the love

בחירת נרגילה

עליכם להבין לאיזו מטרה היא נרכשת. אם אתם מחפשים אלמנט יפהפה לעיצוב, ואיכויות עישון נרגילה אינה חשובה עבורכם, אז רוב המאמר הזה לא יועיל במיוחד עבורכם. למטה תוכלו ללמוד כיצד לקנות נרגילה טובה, שתשרת אתכם לאורך זמן ותשמח אתכם ואת חבריך.

רק שימו לב שלא נשקול אפילו נרגילות קטנות בגובה 30 סנטימטרים, למעט מתנה לא יקרה באיכות נמוכה היא לא תתאים לכם לשום דבר אחר.

נרגילה היא מכשיר מורכב עם מספר לא מבוטל של אלמנטים, הבחירה בכל אחד מהם היא תהליך קשה למתחילים.

כאשר בוחרים נרגילה טובה לעישון תדיר, גובהה חשוב, עדיף לקחת נרגילה בגובה 50-100 ס"מ. זה יספק לקירור וניקוי אופטימליים בעת העישון.

גוף הנרגילה :

הוא החלק העיקרי של הרבה תלוי בבחירה שלו. גובהו חשוב מאוד (עדיף לקחת יותר מ- 50 ס"מ), את החומר ממנו הוא עשוי (איכות מתכת, נירוסטה היא הטובה ביותר), ורק אחרון חביב העיצוב שלו.

אנו ממליצים לך לקחת גוף שאינו ניתן להפרדה, של נרגילה מצרית בגובה 60-70 ס"מ, שיהיה קל לשטוף ואשר יחזיק מעמד לנצח עם הטיפול הנכון, שלא כמו נרגילות סיניות מתקפלות זולות. הנרגילות האיכותיות והפופולריות ביותר הן חליל ממון המצרי.

לא כל כך קל להבדיל אותו ממקביליהם המצריים האחרים, עם זאת, כמעט כל נרגילה מצרית איכותית תעשן בצורה מושלמת, ללא קשר למותג.

בקנייה, אל תשכחו לבדוק את נוכחותה של צלוחית נרגילה, בלעדיה הוא לא יהיה כל כך יפה ונוח לשימוש. חלק מהנרגילות מצוידות במפזר מיוחד, הגורם לנרגילה להישמע שקטה יותר, נוכחותו אינה הכרחית.

אנו לא ממליצים לקחת נרגילה לשני צינורות או יותר, לרוב מדובר על נרגילות גרועות ללא אפשרות לעישון בו זמנית על ידי מספר אנשים. נרגילות עם כמה צינורות הן גימיק אמריקאי, שתרם לפופולריות הגוברת של נרגילה. בדרך כלל, מצד אחד, יש לנרגילה שקע צינור, ומצד שני שסתום פליטה.

לעתים קרובות, המוכרים מנסים למכור נרגילה יקרה יותר ואיכותית פחות, אז אל תתנו לנאומים שלהם להטעות אתכם, ובדקו היטב כל דבר קטן בנרגילה העתידית שלכם.

כד

הרוב משתמשים בכד מזכוכית בנרגילות, לכן יש להיזהר בבחירתכם. כדאי לשים לב לעובי הקירות שלו, היעדר פגמים וסדקים. אנו לא ממליצים לקנות כד מזכוכית או כדי קריסטל בוהמיים יקרים, מכיוון שהכד הוא פריט מתכלה שלעיתים נשבר.

עישון נרגילה

חשוב שהגוף יתחבר בחוזקה עם הכד ויהיה אטום והחלק התחתון שלו לא יגיע לתחתית הכד, שיהיה בו מספיק מקום למים. יש להכניס את החלק העליון בחוזקה מסוימת, לא להחליק או לתלות. יש לבדוק גם שהנרגילה עומדת באופן שטוח על הרצפה או השולחן.

אנו לא ממליצים לקחת נרגילות עם כד נחושת ועם כד בהברגה, הם פחות נוחות מאלו מזכוכית.

עדיף לקחת כד שקוף כדי לראות את מפלס המים בתוכו. אנו לא ממליצים על צלוחיות פלסטיק, הם סופגות חזק ריח וצבע.

בקניית נרגילה במצרים או במדינות זרות אחרות, לא תורשה לקחת את הנרגילה לתא הנוסעים לחלוטין, יהיה צורך לבדוק את הציוד, ואת הכד ניתן לקחת לתא הנוסעים.

עישון נרגילה גומיית חיבור

כשאתה בוחר נרגילה, אתה עלול להיתקל בשני סוגים של החיבורים של הגוף והבקבוק של הנרגילה – הברגות או איטום. אין להם הבדלים מיוחדים באיכות העישון, אך עדיין אנו ממליצים לך לקחת ללא הברגה, מכיוון שבמקרה שתיהרס ההברגה, יהיה לך קשה מאוד למצוא כד או גוף חדש.

עדיף להחליף מדי פעם אטמי גומי ולא לחשוב על בעיות בהברגה. בעת רכישת נרגילה, בדוק מיד את אטמי הגומי כך שהגוף מחובר בחוזקה לכד.

צינור

צינור הוא אביזר נרגילה חשוב לא פחות. המאפיינים העיקריים של הצינורות הם אורך, חומר, עובי, ואפשרות לניקוי רטוב (שטיפה).

בתחילה, צינורות היו עשויים עור ועד היום צינורות כאלה נחשבים לסימן באיכות גבוהה.

עם זאת, לשימוש תכוף, אנו ממליצים לקנות צינור Ager רגיל, רצוי ללא כמוסות קירור, הם לא מועילים והמתיחה הולכת לאיבוד. ההבדל בין צינורות אגר לצינורות של המתחרה העיקרי שלי מיה הוא היכולת לשטוף אותם תחת מים זורמים ללא חשש לחלודה.

לאחרונה צינורות סיליקון צוברים פופולריות, איכותם לא רעה, אך המחיר לרוב גבוה מהרגיל. כמו כן, אל תיקחו סיליקון שקוף, זה בקרוב יהפוך לצהוב. בעת הקנייה, עליכם לוודא שהצינור הדוק על ידי חיבורו בצד אחד וניסה לפוצץ אותו.

עישון נרגילה

קערה

ישנם סוגים רבים של קערות נרגילה, אך עדיין אין דבר טוב יותר מקערת חרסית עמוקה (צ'ילימה). אנו לא ממליצים לקחת קערות קרמיקה, הם מעבירים חום גרוע יותר וקשה יותר ליצור בהם נרגילה טובה.

למתחילים הדרך הקלה ביותר להשתמש בקערות המשפך היא להשתמש בהן: אין שום בעיה לערום טבק, אך יש צורך בפחם נוסף. קערות טופס שדרוג פופולריות, מיוצרות על ידי אומן בסנט פטרסבורג מתערובת Faience-Majolica. אנו ממליצים לך לנסות למצוא אותם.

ארובה/ שסתום

בבחירת נרגילה, שימו לב לנוכחות השסתום. כדי לוודא שהוא פועל, תוכלו לפתוח אותו בזהירות ולבדוק אם קיים כדור ברזל בפנים. עליו לעמוד בתוקף במושב השסתום ולהתרחק משם בשקט כשנשף. כדי לבדוק אותו בחנות, קח נרגילה ללא מים ותסגור אותה עם האצבע למעלה, ואז נשוף לתוך יציאת הצינור. במקרה זה, המסתם צריך לפתוח ולהפיץ את האוויר.

לנרגילות טורקיות קלאסיות אין שסתום וזה יוצר קשיים מסוימים, לכן למתחילים אנו ממליצים לקחת נרגילות רק עם שסתום.

איטום הנרגילה

חשוב מאוד לבדוק את איטום הנרגילה בעת הקנייה והבחירה. לא אמורות להיות בעיות בהדבקה של חלקי מתכת, הצינור הראשי צריך להיות שווה, יש לבחור את כל הגומיות כך שאוויר לא ייצא מהנורה.

עדיף לבקש מהמוכר לעשן מהנרגילה הזו לבדיקה.

אקססוריז:

כשבוחרים וקונים נרגילה, חשוב לא לפספס במבט ראשון את הדברים הקטנים והפחות בולטים בצורת אביזרים לעישון נרגילה:

 • מלקחיים – דבר הכרחי להעברת גחלים על אריח או כבר על קערה.
 • טבק וגחלים הם המרכיבים החשובים ביותר בעישון נרגילה. תוכלו לקרוא על הבחירה בטבק ופחם באיכות גבוהה בחלקים אחרים באתר שלנו.
 • מחמם לגחלים – עדיף לקנות מחמם ספירלה חשמלי מייצור רוסי, ועליהם הפחמים נעשים מהר ונוח יותר.
 • נייר כסף – רוב הכוסות אינן ניתנות לייצור ללא נייר כסף, לכן אנו ממליצים לרכוש נייר כסף מגודל 10 מיקרון ועבה יותר לעישון איכותי.
 • אטמים – אטמי גומי כדי להבטיח את אטימות הנרגילה.
 • חתיכות פה – דבר הכרחי לעישון נרגילה בחברה, מתריע מפני מחלות ובעיות מיותרות.
 • כובע מתכת – שימושי לעישון בחוץ. לא הכרחי.
 • מברשות לניקוי נרגילה – לניקוי צלוחיות, מלקחיים ואפילו לצינור.

לסיכום עישון נרגילה

הכללים הבסיסיים לבחירת נרגילה טובה:

 • נרגילה צריכה להיות גבוהה מספיק.
 • נרגילה חייבת להיות אטומה לחלוטין.
 • המוט חייב להיות בלתי ניתן להפרדה ועשוי מחומר אל חלד.
 • הצינור חייב להיות רחיץ ועם מתיחה טובה.
 • הראש צריכה להיות עשוי מחימר.
 • הכד זכוכית עדין ושקוף יותר.

כתיבת תגובה

המוצר נוסף בהצלחה!
המוצר כבר קיים ברשימה!

האם את/ה מעל גיל 21?

אני מאשר את תקנון האתר במידה ולחצתי כן/לא.

עגלת קניות

סגור